Jak se pije Captain Morgan

Je pojmenován po anglickém pirátovi, siru Henry Morganovi, který v 17. století přepadal španělské lodě a olupoval je o poklady. Postava kapitána Morgana je zobrazována na každé lahvi rumu Captain Morgan stojící na soudku s touto lihovinou.

Pije se samotný, v letních koktejlech nebo horkých nápojích.

Druhy Captain Morgan

Vyrábí se mnoho druhů, které se liší dobou skladování i přidaným kořením. Podle barvy se dělí na originální tmavé rumy s karamelovou barvou (Original, Black, Dark), zlaté rumy s výraznou chutí koření (Spiced), bílé rumy s průhlednou barvou (White) a tropické varianty s výrazným zabarvením do oranžových tónů (Tiki).

Jaké druhy rumu od Captain Morgane koupíš v českých ochodech?

Jak Captain Morgena míchat a s čím

Nejčastější variací míchání Captain Morgan je s colou, v poměru 2 dcl coly a 4 cl Captain Morgan. Ke colovým koktejlům se hodí nejlépe Captain Morgan Spiced, můžete nápoj dozdobit skořicí nebo limetkou pro zvýraznění chuti.

Captain Morgan s colou

  • Cola 2 dcl
  • Captain Morgan Original Spiced Gold
  • Sklenice ledu
  • Limetka

Naplň sklenici ledem, nalij Captain Morgan a colu.

Promíchej a ozdob dílkem limetky podle chuti

Zdroj: CaptainMorgan.com

Dalšími způsoby jak namíchat skvělý koktejl je spojit Captain Morgan se zázvorovou limonádou, ovocným džusem, ledovým čajem, spritem, tonikem nebo šumivou sodou. Pro lehčí letní varianty koktejlů z rumu je lepší použít Captain Morgan White. Můžete dozdobit mátou, limetkou, citronem a dochutit cukrem. Podávejte ve vysoké sklenici s brčkem.

S ovocnými džusy, zázvorovou limonádou a čajem se pije Captain Morgen i horký, podávaný v hrnečku z varného skla.

Zábava s Captain Morgan

Sloganem Captain Morgan je „Žij jako kapitán“, piráti se dokázali opravdu skvěle bavit. Největší atrakcí je pirátská party loď Captain Morgan, které jsou rozmístěny v několika městech, včetně Prahy. Nabízí plavbu na Vltavě, mnoho druhů koktejlů i nealka a hudbu.

Můžete si zakoupit zábavné suvenýry Captain Morgan, počítačové hry s pirátskou tématikou nebo si zahrát společenské kvízy.

Captain Morgan na sudu

Vypijte si s přáteli panáky s nohou na fiktivním sudu, jako na obrázku na lahvi.

Podobné příspěvky