Zobrazuji všech 9 výsledků

 • Black Tot 40y 0,7l 44,2% GB

  49999,00 
 • Dictador Jerarquia Borbon 39y 1981 0,7l 43% / Rok lahvování 2020

  14699,00 

  Jerarquía je bezkonkurenční sbírka starých a vzácných sudů rumu, pečlivě a přísně střežena rodinou Parrovcov, mistry kolumbijského rumu. Každý sud z této mimořádné rodinné sbírky dosáhl jedinečný chuťový profil, který Dictador poprvé hrdě uvádí na trh.

   

  Rumy obsažené v této vzácné sbírce dědictví byly vyrobeny v srdci Kolumbie v uzavřené palírně a sudem dodávaly tajemnost a vzácnost. Jerarquía, což ve španělštině znamená hierarchie, odráží trpělivost a ušlechtilost těchto rumů, kterým bylo umožněno odpočívat v nejlepších sudech Oak, Sherry a Port.

  Na „nose“ začíná klementinky, po níž následuje ananas a zázvorový koláč posypaný skořicí. Nechybí stopa koláče z červených jablek, která se v závěru mísí s dubem a kořením.

  Na „jazyku“ karamelové jablko, mléčná čokoláda a noty červeného chilli jsou „zchlazené“ tóny creme anglaise, vanilky a cherry coly. Kůže přichází v zadní části patra s nádechem santalového dřeva.

  Závěr je jemný a „dodává“ sladký marocký zelený čaj, starožitnou kůži, vanilkový tabák a oříškové, pralinkové tóny.

 • Dictador Jerarquia Borbon 40y 1980 0,7l 41% / Rok lahvování 2020

  16999,00 
 • Dictador Jerarquia Fino 39y 1981 0,7l 42%

  15799,00 

  Jerarquía je bezkonkurenční sbírka starých a vzácných sudů rumu, pečlivě a přísně střežena rodinou Parrovcov, mistry kolumbijského rumu. Každý sud z této mimořádné rodinné sbírky dosáhl jedinečný chuťový profil, který Dictador poprvé hrdě uvádí na trh.

   

  Rumy obsažené v této vzácné sbírce dědictví byly vyrobeny v srdci Kolumbie v uzavřené palírně a sudem dodávaly tajemnost a vzácnost. Jerarquía, což ve španělštině znamená hierarchie, odráží trpělivost a ušlechtilost těchto rumů, kterým bylo umožněno odpočívat v nejlepších sudech Oak, Sherry a Port.

  Na „nose“ zázvorový koláč s třešněmi, červené víno a peckového ovoce a Pastéis de Nata s nádechem medu.

  Na „jazyku“ suché s nádechem krémového šampaňského, grapefruitu a tropického ovoce. Tóny ananasu a zeleného manga s kokosem.

  Závěr má více tropického ovoce, s tóny limetkové kůry.

 • Dictador Jerarquia Fino 40y 1980 0,7l 43% / Rok lahvování 2020

  17777,00 
 • Malteco Selección 40y 1981 0,7l 40% GB / Rok lahvování 2021

  5499,00 
 • Rum Dictador 2 Masters Chateau d´Arche 39y 1978 0,7l 44,1% / Rok lahvování 2019

  16666,00 
 • Rum Dictador 2 Masters Despangne 40y 1977 0,7l 46,3% / Rok lahvování 2019

  19423,00 

  Již více než 40 let Dictador pečlivě zdokonaloval umění výroby rumu podle rodinných receptů a technik. Nyní je čas, aby tento rum starší generace našel cestu do dílen některých z nejvýznamnějších umělců duchovních světů – umělců, kteří odborně vyrábějí různé kategorie alkoholu nejkrásnějším způsobem, který si lze představit.

  Každý z těchto umělců byl pečlivě vybrán tak, aby reprezentoval svou vlastní kategorii alkoholu, založenou na řemeslné výrobě, která je nesrovnatelná, výjimečná a bezkonkurenční. Každý pozvaný umělec dostal ve své doméně speciálně vybrané sudy rumu Dictador a měl pokračovat v jedinečném procesu zrání v jiném sklepě, na jiném kontinentu a podle odbornosti mistra sklepa.

  40-letý Dictador single vintage cask rum z roku 1977 zrál v ,,Port Cask“ sudech a poté byl odeslán do francouzského ,,Entre-deux-Mers“ (Despagne) v Bordeaux, kde dozrával dalších 12 měsíců v sudu ,,Selmer“. Jedná se o sud vyrobený ze směsi dubového dřeva ze severovýchodních francouzských lesů, Německa, Švýcarska a Rakouska.

  Má krásnou barvu připomínající mahagon s rubínovým odleskem. Ve vůni cítit, jak se aroma „Butterscotch“ (cukr a máslo), čerstvých vanilkových luštěn, šlehačky a bílého čaje prolínají s dřevitými a květinovými tóny bavlny, orchideje a konvalinky. V chuti cítit výrazné karamelové tóny sušenek „stroopwafel“, lískové oříšky, mandarinky a mango. Po chvíli se rozvinou tóny dubového pepře a ovoce. V závěru přetrvávají tropické ovocné tóny završené horkým karamelovým aroma.

 • Rum Dictador 2 Masters Leclerc Briant 39y 1978 0,7l 41,2% / Rok lahvování 2019

  11247,00 

  Každý z těchto umělců byl pečlivě vybrán tak, aby reprezentoval svou vlastní kategorii alkoholu založenou na řemeslné výrobě, která je nesrovnatelná, výjimečná a bezkonkurenční. Každý pozvaný umělec dostal ve své doméně speciálně vybrané sudy rumu Dictador a měl pokračovat v jedinečném procesu zrání v jiné sklepě, na jiném kontinentu a podle odbornosti mistra sklepa. Dictador 2 Masters Leclerc Briant je 39 letý Dictador single vintage cask rum z roku 1978, který zrál v sudech od sherry a poté byl odeslán do Leclerc Briant v oblasti Champagne, kde tento rum ležel osm měsíců v sudech TARANSAUD & SEGUIN-MOREAU, který používá Leclerc Briant od roku 2009. Má hlubokou zlatou bronzovou barvu s krásnými odstupňovanými vrstvami mahagonu na okraji. Překvapivá bohatá vůně s měkkým karamelovým nádechem, s náznakem francouzské dubové nuance, opékaného kokosového ořechu, vanilky, slaného karamelu a Zimolezová květů.

  Baleno v elegantním dárkovém boxu.

Nejlepší 40 letý rum podle redakce

O tom, že rum, který si poležel v sudech celých čtyřicet let, bude stát za to, asi není pochyb. Který čtyřicetiletý rum bude stát jak za ochutnání, tak za investici?

Dictador Jerarquia Borbon 40y

Čtyřicetiletý rum Dictador Jerarquia Borbon je jasným favoritem. Už samotný design lahve se zlatými prvky napovídá, že ačkoliv se cena rumu šplhá pro mnohé do astronomických výšin, jeho obsah bude stát za to. Jedná se o jeden z nejstarších rumů edice Jerarquria, která vznikla ze zásob kolumbijské značky rumů Dictador. Rum po své destilaci v roce 1980 zrál dlouhých čtyřicet let v dubových sudech po sherry a portském, jejichž vliv se promítl do výsledné chuti i vůně destilátu. 

A na co se můžete těšit? Na své si přijdou především milovníci sladké vůně vanilky, karamelu, pomerančů a čokolády. Nechybí ani tóny lískových oříšků a kávy, zatímco v chuti dominuje dubové dřevo, fenykl, jahody a fíky. Nakonec vás čeká opravdu výborný závěr s tóny žitného chleba, fenyklu a černého čaje. Zkrátka lahůdka. 

Je Dictador Jerarquia Borbon 40y vhodný jako investice?

Pokud se vám podaří ulovit tenhle prvotřídní kousek, návratnost investice je navzdory vysoké ceně, která se pohybuje kolem 17 000 Kč. Stejně jako prakticky všechny dobře vyzrálé rumy kolumbijské značky Dictador, i Dictador Jerarquia Borbon 40y (verze s 41 i 43% obsahem alkoholu) bude skvělou investicí. Buďte však rychlí, na trhu je k dostání pouze v omezeném množství!