Zobrazen 1. – 16. z 22 výsledků

 • Anton Kaapl Meruňkovice 0

  Anton Kaapl Meruňkovice 0,5l 47%

  555,00 

  Dejte si Meruňkovici Anton Kaapl a zjistěte, jak má vonět a chutnat klasická ovocná pálenka. Jemná a lahodná chuť meruněk vás nadchne a nepustí.

 • Baron Hildprandt Meruňkovice 0

  Baron Hildprandt Meruňkovice 0,7l 42,5%

  759,00 

  Prvotřídní meruňkovice z ovoce z jižních Čech. Jednotlivé odrůdy meruněk jsou pečlivě vybírány a míchány pro dosažení výjimečné a vyvážené chuti. Díky unikátní 4-násobné destilaci je získán ultra jemný a čistý destilát, který zraje 1 rok ve smaltovaných tancích. Vychutnejte si jemnou a delikátní meruňkovici od Zámecké palírny Blatná.

  Na zdraví! 

 • Baron Hildprandt Meruňkovice 0

  Baron Hildprandt Meruňkovice 0,7l 50%

  699,00 

  Rod Hildprandt již více než dvě století podporuje jihočeské pěstitele ovoce a každoročně od nich vykupuje to nejlepší pro výrobu ovocných destilátů. V současnosti ovoce na produkty Baron Hildprandt pochází především z ovocných sadů z oblasti Pošumaví, a to hlavně z okolí obcí Lhenice a Chelčice. V těchto lokalitách jsou vhodné klimatické a půdní podmínky pro pěstování toho nejkvalitnějšího ovoce, ze kterého se pak v Blatné vyrábějí autentické produkty Baron Hildprandt.

   

  Čistě přírodní specialita z kvalitního ovoce z jižních Čech se vyrábí v historické palírně v Blatné pod dohledem mistra palírny Václava Šitnera – prezidenta unie palírny. Inspirací pro její vznik byla původní receptura z dob založení lihovaru baronem Františkem Hildprandtem. Zámeckou palírnu postavil přímo naproti svému vodnímu zámku v Blatné v roce 1885. Osud jeho rodu se ubíral doslova podle kréda, které je vepsáno do rodového erbu – ,,Přes překážky ke slávě“. V polovině minulého století přišla rodina Hildprandt o veškerý majetek a byla z Čech násilně vystěhována. Nějakou dobu žila v Etiopii, později v Německu a do Blatné se členové rodu Hildprandt vrátili až na začátku devadesátých let.

   

  Dnes už opět zámecká palírna dává slávu ovocným destilátům, ve kterých se při zrání v dubových sudech setkává výjimečná jakost jihočeského ovoce s jedinečnou rodinnou tradicí. Destilát zraje v dubových sudech minimálně 1 rok. Výsledkem jsou silné pálenky s jemnou chutí – harmonickou, ovocnou a lehce nasládlou.

   

  Baron Hildprandt Tradiční Blatenská Meruňkovice 50 %

  Prvotřídní meruňkový destilát vyrobený z výběrových meruněk z jižních Čech.

   

  Díky trojnásobné destilaci jsou odstraněny všechny nežádoucí látky způsobující nežádoucí chutě či vůně. Opakovaná destilace naopak zintenzivňuje a zušlechťuje chuť kořalky. Po procesu fermentace se tekutina třikrát destiluje. Výsledný destilát zraje 1 rok ve smaltovaných tancích, kde si odpočine a ještě více tak vynikne jeho pravá ovocná chuť. Pracují na něm ti nejlepší odborníci ze zámecké palírny Blatná. Ruční rodinná malovýroba je zárukou výjimečnosti.

 • Baron Hildprandt Zralá Meruňka 0

  Baron Hildprandt Zralá Meruňka 0,7l 40%

  660,00 

  Originální nasládlá blendovaná specialita z ovoce z jižních Čech, která vychází z původní receptury z doby založení palírny a vzniká pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera.

  Na zdraví!

 • Bartida Meruňkovice 0

  Bartida Meruňkovice 0,7l 43%

  661,00 

  Ovocná pálenka pochází z meruněk vypěstovaných ve Velkopavlovické oblasti a je vyrobená trojnásobnou destilací.

 • Fassbind Abricot 0

  Fassbind Abricot 0,7l 43% GB

  1590,00 

  Nejznámější a nejtradičnější řada ovocných destilátů Fassbind se vyrábí dle rodinného receptu, který si mistři palírníci předávají z generace na generaci, ze švýcarského ovoce vybíraného dle těch nejpřísnějších měřítek. Fassbind Eau de Vie Abricot se vyrábí ze staré odrůdy Royal Luizet a vyznačuje se intenzivní ovocnou chutí s jemným mandlovým tónem. Meruňky pochází z kantonu Valais a sklízí se v červenci a srpnu, když jsou zcela zralé. Po pomalé fermentaci se dvakrát destilují včetně pecek, což dodává výsledné pálence jemný mandlový tón a intenzivní ovocnost. Pálenka zraje minimálně dva roky v tancích z nerezové oceli. Má intenzivní ovocné aroma, které připomíná meruňkový džem s dotekem mandlí. V chuti je ovocná, přirozeně nasládlá, s intenzivními tóny meruněk a stopou mandlí a pepře.

 • Fassbind Abricot Les Trouvailles 0

  Fassbind Abricot Les Trouvailles 0,5l 44% GB L.E.

  2090,00 

  Tato řada ovocných destilátů Fassbind odkazuje na kořeny švýcarských tradic. Design je odvozen z tradičního řemeslného zpracování vzorů, kterými byly zdobeny pásy na kravské zvonce. Vychází ze složitých ornamentů zobrazujících ovoce a květiny. Svébytná kultura a ušlechtilý vzhled i pečlivé zpracování se odrážejí také v designu dárkového balení a etiket. Látková stuha na hrdle láhve podtrhuje švýcarskou řemeslnou tradici. Ovocné lihoviny jsou vyráběny ručně v palírně v srdci Švýcarska z ovoce, které bylo vypěstováno ve Švýcarsku. Všechny součásti produktů, jako jsou láhev, zátka, etikety a ozdoby na hrdlo láhve pocházejí od nejlepších výrobců ve Švýcarsku a Evropě. Označení „LES TROUVAILLES“ si zaslouží pouze ty nejušlechtilejší destiláty vyráběné v malých dávkách z nejvzácnějšího ovoce. Zástupcem této řady je destilát vyrobený z meruněk. Po pečlivé destilaci odpočívá destilát 18-24 měsíců v nerezových tancích a zraje v historických sklepích, dokud se aroma nevyladí a nerozvine k…

 • Fassbind Vieille Abricot 0

  Fassbind Vieille Abricot 0,7l 40%

  1399,00 

  Luxusní meruňkovice z nejstarší švýcarské palírny má jemnou chuť meruněk, mandlí, květového medu a flambovaného ovoce s lehce pepřovým závěrem. Dokonalost.

 • Golem Meruňka Vyzrálá 0

  Golem Meruňka Vyzrálá 0,5l 37,5%

  469,00 

  Originální český ovocný destilát v litrové lahvi s korkovým špuntem.

 • Golem Meruňkovice 0

  Golem Meruňkovice 0,5l 50%

  569,00 
 • Gölles Marille 0

  Gölles Marille 0,7l 43%

  1820,00 

  Gölles Marille je vynikající rakouská pálenka z meruněk jemné, vláčné a výjimečně vyrovnané chuti, přesto plné svěžesti a intenzity.

 • Kleiner Apricot XO 7y 0

  Kleiner Apricot XO 7y 0,7l 43%

  2999,00 

  Extra vyzrálá meruňkovice odpočívala v dubových sudech a sudech po sherry. Tahle kombinace vám ještě dlouho po ochutnání nedá spát. Přesvědčte se sami.

 • Marsen Marhulovica Tradičná 0

  Marsen Marhulovica Tradičná 0,5l 42%

  550,00 

  Dopřejte si luxusní slovenskou meruňkovici, která má jemnou chuť a svěží aroma s tóny meruněk a marcipánu Užijte si Marsen Marhulovica Tradičná 42%

 • Marsen Marhulovica Velkopavlovická 0

  Marsen Marhulovica Velkopavlovická 0,5l 42,3%

  829,00 

  Vychutnejte si meruňkový jednoodrůdový poklad ze Slovenska s tóny marcipánu a ořechů. Ulovte si limitku Marsen Marhulovica Velkopavlovická 42,3%

 • Meruňkovica Žufánek 0

  Meruňkovica Žufánek 0,5l 45%

  550,00 

  Parádně voňavá, dokonale jemná, plná těch nejlepších meruněk. Tuhle dobrotu nejde nemilovat. Ochutnejte meruňkovici z lihovaru Žufánek. Nebudete chtít jinou.

 • Meruňkovice 0

  Meruňkovice 0,7l 42%

  568,00 

  Čirý destilát od Rudolfa Jelínka, který vás zaujme sladkou vůní s lehkým podtónem pecek a příjemnou ovocnou chutí.