Rumové sklenice

Rumove Sklenice

Každý nápoj vyžaduje správnou sklenici. Které sklo je vhodné používat na rum a proč? Pojďte se podávat na rumové skleničky, ze kterých vám bude rum zaručeně chutnat o nějaký ten level lépe.

Degustační sklenice Crystalite Bohemia Sklenice COLIBRI 85 ml

Degustační sklenice značky Crystalite Bohemia je českým zástupcem světa degustačních sklenek. Její výrobky se rodí ve sklárně ve Světlé nad Sázavou.

Sklenka je vyrobena z bezolovnatého křišťálového skla s příměsí titanu. Proto je mimořádně odolná vůči poškrábání a hodí se také do profesionálních provozů. Vyznačuje se zabroušeným ústním okrajem, který je velmi příjemný.

Pro svůj tulipánovitý tvar je předurčena právě pro vlévání rumu a whisky. Těmto nápojům umožní dokonale rozvinout své jedinečné aroma. Celkový objem sklenic COLIBRI činí 85 ml a vyrobeny jsou z bezolovnatého křišťálového skla.

Rona Sklenice RUM 220 ml

Rona je tradičním výrobcem nápojového skla, který pochází ze Slovenska. Za sebou má už více než sto let trvající tradici. A jedinečnou ukázkou zručnosti sklářů tvořících svá díla na dohled od našich hranic je i tato sklenice určená na rum.

Sklenka na nízké stopce se vyznačuje elegantním tvarem. Ten nejen působí velmi atraktivně, ale především dovoluje všem chuťovým tónům v nápoji precizně vyniknout. Zároveň je možné sklenici za stopku držet, čímž nedochází k ovlinění teploty nápoje.

K výrobě tohoto produktu bylo využito bezolovnaté křišťálové sklo, které se vyznačuje vysokou kvalitou a maximální průzračností. Celkový objem činí 220 ml.

Crystalex BUCANEER sklenice na rum 190 ml

Značka Crystalex patří k zavedeným jménům ve světě skla. Pochází z Nového Boru, města, které je srdcem sklářského průmyslu u nás. Kráčí tak ve stopách těch nejlepších ve svém oboru.

Intenzivně navazuje na řemeslnou tradici, ale přidává k nim i moderní metody dekorace. U nich klade mimořádný důraz na detail. Díky tomu dokáže užitkové sklo uspokojit i požadavky současných náročných spotřebitelů.

Platí to i pro sklenici BUCANEER, která nabízí klasický degustační tvar, precizní zpracování foukaného křišťálového skla a originální motiv. Celkový objem sklenice činí 190 ml.

Sklenice Snifter special 240 ml

Sklenice Snifter special patří k výrobkům, které potvzují, že nejen v Česku, ale i na Slovensku stále existují ti, kteří mají otevřenou mysl a šikovné ruce a razí tak neomylně cestu produktům s vysokou užitnou i estetickou hodnotou.

Typ těchto sklenek přináší široké dno a užší vršek. Česky se označují i jako koňakové. Takto navržené provedení ale samozřejmě není určeno pouze na koňak. Ideálně si s ním vychutnáte i prémiový rum. Díky přizpůsobenému tvaru bez stopky se i snadno drží.

Sklenice je vyrobena z běžného skla a vyznačuje se jemně broušeným okrajem, který zanechává příjemný dojem při degustaci. Materiál je charakteristický značnou odolností vůči rozbití. Použité sklo má čirý odstín, proto nijak nezkresluje barvu vlévaného nápoje. Sklenice nabízí objem 240 ml.

Degustační sklenice GLENCAIRN

Tento výrobek pochází z dílny stejnojmenné značky Glencairn Crystal. Ta vytvořila jedinečný koncept sklenice na rum i whisky a dnes už prodává 3 miliony svých produktů za rok.

Revoluční sklenice Glencairn Glass před vámi otevřou novou dimenzi degustace. Napomáhají odhalit komplexnost chutí nejen u již zmíněné whisky, ale i u prémiových rumů. Shodně tyto nápoje vyžadují specifický tvar se zúženou vrchní částí.

K výrobě bylo užito vysoce kvalitního bezolovnatého křišťálového skla. Použitý materiál nabízí výraznou odolnost. Sklenička je vsazena na nízké stopce a její celkový objem činí 190 ml.

Proč je sklenice při pití rumu důležitá?

Zéjména prémiový rum si jednoznačně vyžaduje i použití vhodného skla. Správně tvarovaná sklenička totiž umožní uvolňování aromatický látek. V plné míře si tak můžete rum vychutnat z hlediska jeho chuti i vůně.

Přímo pro degustační účely se používá sklenka se širším dnem a užším hrdlem. Její parametry nejsou dány závazně, podoba tak může být u různých výrobců mírně odlišná. To ovšem neznamená, že by výrobek neodpovídal požadavkům na sofistikované podávání rumu. Někdy se rum vlévá i do skla s delší stopkou, ale žádoucí je z výše uvedených důvodů primárně široká základna.

Podobné příspěvky