Gin s tonikem – recept a jak to udělat nejlepší

Gin S Tonikem

Klasický gin s tonikem. Tato nadčasová kombinace ginu s příchutí jalovce a perlivé vody s tonikem je oblíbená po celé generace. Nejenže je to osvěžující a chutný nápoj, ale má také fascinující historii, která je stejně zajímavá jako jeho chuť. Jak na přípravu nejlepšího ginu s tonikem?

Jaký gin do ginu s tonikem?

Při výběru ginu pro gin a tonik je důležité najít takový, který doplňuje chuť použitého toniku. Dobrým pravidlem je vybrat gin s květinovým nebo citrusovým chuťovým profilem (levandule, růže nebo citron). Pokud například používáte citrusový tonik, zkuste gin jako Plymouth nebo Beefeater. Pokud používáte tonik s bylinnými tóny, zkuste gin jako Tanqueray nebo Bombay Sapphire.

Jaký vybrat tonik?

Pokud jde o tonik, existuje tolik možností, že může být těžké si vybrat. Obecně platí, že chcete najít tonik, který má vyváženou sladkost a dobré sycení oxidem uhličitým. Pro klasický gin s tonikem vyzkoušejte tonik, jako je Fever-Tree nebo Q Tonic. Pokud hledáte něco složitějšího, zkuste tonik s bylinnými nebo citrusovými tóny (například Fentimans nebo 1724).

Gin s tonikem recept

Gin S Tonikem Priprava

Ingredience:

  • 2 cl ginu
  • 4 cl toniku
  • 1 lžíce limetkové šťávy
  • 1 lžíce cukru
  • Plátek limetky

Postup přípravy:

  1. Do skleněné mísy nalijte gin, tonik a limetkovou šťávu.
  2. Přidejte lžíci cukru a promíchejte, dokud se nerozpustí.
  3. Přidejte plátek limetky a promíchejte.
  4. Nalijte směs do skleničky s ledem a servírujte.

Historie ginu s tonikem

Původ ginu s tonikem lze vysledovat až do britského impéria v Indii na konci 19. století. V té době britští vojáci bojovali v regionu s malárií a dalšími nemocemi. Britské jednotky začaly pít tonikovou vodu s chininem jako prevenci, která byla účinnou prevencí malárie. Zjistili, že tonikum je samo o sobě poměrně hořké a nepříjemné na pití, proto ho smíchali s ginem, díky čemuž bylo mnohem chutnější. Tato kombinace se nakonec stala známou jako gin s tonikem.

V průběhu let se Gin and Tonic stal oblíbeným koktejlem po celém světě. Obvykle se podává ve sklenici s velkým množstvím ledu a s citronem nebo limetkou na ozdobu. Tradiční recept na koktejl Gin and Tonic je jednoduchý: jeden díl ginu a tři díly tonikové vody. Existují však desítky variací a obměn klasického receptu, například s rozmixovaným ovocem nebo bylinkami, různými druhy tonikové vody a ochucenými giny.

Ať už si připravíte gin s tonikem jakkoli, je to nadčasová klasika, která vás jistě potěší. Takže až budete příště hledat osvěžující a chuťově výrazný nápoj, sáhněte po ginu s tonikem!

Podobné příspěvky