Koktejly z finské vodky

Vodka je dnes považována za královnu koktejlů, mezi nejznámější patří obyčejné koktejly, jako je vodka s džusem (pomerančový, anansový, katkusový, aj.), vodka s colou, nebo moderní trend – vodka se zeleným čajem. Známe však nespočet míchaných nápojů, které jsou složitější na přípravu, avšak o to více lahodnější pro drsné pány (Bondovo Martini) i jemné ženské zastoupení (elegantní Cosmopolitan). Tipy na koktejly z finské vodky.

Martini

4-5 cl vodky
2 cl vermutu
led
Příprava: V šejkru protřepejte vodku s vermutem společně s kostkamy ledu. Do koktejlové sklenice vložte pár kostek ledu a nechte chvilku namrazit, poté led vydělejte a nalijte připravené Martini z šejkru, ozdobte citronovou kůrou a můžete servírovat.

Cosmopolitan

3 cl vodky
2 cl Cointreau
pár kapek brusinkové šťávy
kůra z limetky
led
Příprava: Šejkr naplníme do poloviny ledem, nalijeme vodku, Cointreau, přidáme pár kapek brusinkové šťávy a protřeseme. Přes sídko přeceďte do vychlazené koktejlové sklenice a ozdobte spirálkou limetkové kůry.

Blue Lagoon

4 cl vodky
2 cl Curacao Blue Bols
Sprite nebo 7-UP na dolití
led
Příprava: Naplníme sklenici kostkami ledu, nalijeme vodku a Curacao Bols Blue, promícháme, přidáme Sprite nebo 7-UP, opět promícháme, ozdobíme modrou koktejlovou třešní a long brčkem.

koktejl bloddy mary
koktejl Bloody Mary


Bloody Mary

4 cl Vodky
6 cl rajčatové šťávy
polévková lžíce citronové šťávy
worcestrová omáčka
tabasco
sůl
čerstvě mletý pepř
bazalka, citron, pórek
Příprava: Citronovou a rajčatovou šťávu nalijeme i s vodkou do vychlazené vysoké sklenice. Přidáme pár kapek worcestrové omáčky, tabasca. Lehce osolte a opepřete. Ozdobte bazalkou, plátkem citronu a snítkem pórku.
Bloody Mary je označen za nejlepší „vyprošťovák“, ať už s vodkou, nebo bez!

Podobné příspěvky