Jak namíchat Martini

Co pije James Bond, to musí být zákonitě dobrý!

Jedno je jasný – James Bond je frajer, ať už si myslí kdo chce co chce. No vážně, kdo jinej toho dokázal tolik, co agent 007? Maximálně tak Chuck Norris. K Bondovi neodmyslitelně patří i Martini – jeho barové poznávací znamení.

Dry Martini – s ginem

Ingredience
– 60 ml ginu
– 10 ml Martini vermutu
– kostka ledu
– olivy

Dirty Martini – s vodkou

Ingredience
– 60 ml vodky
– 10 ml Martini vermutu
– kostka ledu
– olivy

Co jste nevěděli o Martini

Ne vždycky to je ale tak, že Bond pije Martini nebo Vesper. Tak třeba celkem zajímavý je, že ve Skyfall pil Daniel Craig jen Heineken, protože šlo o promoční akci. Jinak má Bond rád Martini jak klasicky s ginem (Dry Martini), tak s vodkou (Dirty Martini), proto ti přinášíme recept na obě varianty. Takže nezapomeň: „Protřepat, nemíchat!“.

Jak namíchat Dry Martini

Do shakeru vložíme kostku ledu, přelijeme jí Martini vermutem a přilijeme gin. Protřepeme, nemícháme! Pak vložíme do koktejlové sklenice olivu a přelijeme ji koktejlem. U pití Dry Martini si pak připadáme jako agenti 007.

Jak namíchat Dirty Martini

V podstatě je postup stejný jako u ginu, takže: Do shakeru vložíme kostku ledu, přelijeme jí Martini vermutem a přilijeme vodku. Protřepeme, nemícháme! Pak vložíme do koktejlové sklenice olivu a přelijeme ji koktejlem. U pití Dirty Martini si pak taky připadáme jako agenti 007.

Proč protřepat a nemíchat?

Má to dva důvody. Za prvé se protřepáním víc rozpustí kostka ledu, takže je pak Martini o hodně studenější. Za druhé se protřepáním uvolní antioxidanty a Martini tím „získává bublinky“. Je pak lehce zakalené a má vetší aroma a plnější chuť.

Podobné příspěvky