Jak se pije gin

Gin S Tonikem Priprava

Gin je všestranný a lahodný destilát, který si můžete vychutnávat různými způsoby. Od klasického ginu s tonikem až po moderní ginové koktejly – pro každého se najde nějaký ginový nápoj. Zde se dozvíte, jak si gin správně vychutnat.

Vyberte si správný gin

Při pití ginu je důležité vybrat si ten správný druh podle své chuti. K dispozici je celá řada ginů, od London Dry po Old Tom. Nejběžnějším druhem jsou giny London Dry, které mají výraznou jalovcovou chuť. Giny Old Tom jsou sladší a komplexnější, zatímco giny Navy Strength mají vyšší obsah alkoholu a jsou více povzbuzující.

Používejte správné míchací prostředky

Gin si často vychutnáváme s míchanými nápoji, jako je toniková voda (gin a tonik), sodová voda nebo ovocné šťávy. Je důležité vybírat takové mixéry, které doplňují chuť ginu, protože mohou ovlivnit celkovou chuť nápoje. Pro klasický gin s tonikem zvolte kvalitní tonikovou vodu s lehkou citrusovou příchutí.

Pořiďte si správnou sklenici

Typ sklenice, kterou si pro svůj ginový nápoj vyberete, může mít velký vliv na jeho chuť. Pro Gin and Tonic je ideální sklenice s rovnou stranou, jako je například sklenice Collins nebo highball. Pokud připravujete martini, zvolte hlubokou sklenici s nožkou.

Ozdobte svůj nápoj

Ozdoby jsou skvělým způsobem, jak nápoji z ginu dodat chuť a vůni. Klíny citrusů, bobule a bylinky jsou skvělými ozdobami. Pro klasický gin s tonikem zkuste přidat klín limetky a snítku čerstvé máty.

Experimentujte s koktejly

Gin je ideální alkohol pro přípravu koktejlů. Existuje spousta lahodných ginových koktejlů, od klasických martini až po moderní kreace. Vyzkoušejte klasický gin fizz, gin sour nebo French 75.

To je jen několik tipů, jak si gin vychutnat tím správným způsobem. S trochou experimentování můžete objevit ginový nápoj, který vám bude dokonale vyhovovat. Na zdraví!

Podobné příspěvky