Finská vodka

Pro mnohé milovníky alkoholu, když dostanou chuť na vodku, automaticky vyberou osvědčenou kvalitu značky Finlandia.
vodka finlandia

Finlandia vodka je jednou z nejznámějších a nejžádanějších vodek na světě. První zmínky o výrobě pochází z roku 1970, kdy čistá Finlandia vodka vyrazila na trh a ihned si získala převážně velkou většinu skandinávské populace.

V roce 1971 se Finlandia proslavila ve Spojených státech. Stala se také nejvíce importovanou vodkou v Rusku a Polsku. V roce 2000 uvedla Finlandia nový design láhve a s logem půlnočního slunce značně ovládla světový trh.

Výrobce vodky Finlandia

Finlandii produkuje stejnojmenná destilerie, spadající pod státní společnost Altia, stejně jako Koskenkorva. Destilerie se nachází v městečku Rajamäki.

Půlnoční slunce

Půlnoční slunce je přírodní jev, trvající 73 dní, při kterém slunce nezapadne za obzor. V těchto polárních dnech dozrává finský, šestiřadý ječmen, získávajíc vysokou koncentraci škrobu a minimální množství olejů. Tyto dvě vlastnosti ječmene jsou důležité při výrobě vodky, kde škrob je přeměňován na cukry, které se následně mění na alkohol a olej způsobuje pachuť a znepříjemňuje klouzavost vodky, proto se čeká na to správné období a sklizeň musí proběhnout v pravý čas.

Doba ledová

Finlandia využívá k výrobě své vodky průzračně pramenitou vodu, kterou získává ze studny, hluboké asi 200 metrů. Jakékoliv zasahování do úprav této vody nepřipadá v úvahu, neboť je sama filtrována ledovcem, jež tu vznikl před více než deseti tisíci lety, v době ledové.

Destilace

Destilace Finlandia vodky je nazývána „State Of The Art“ (patentovaná kontinuální destilace). Destilace probíhá přes sedm různých, až 25 metrů vysokých destilačních kolon, dodávající Finlandii jemnost a vytříbenost. Díky patentu State Of The Art nemusí být Finlandia filtrována přes dřevěné uhlí, které odstraňuje nepříjemné vůně a pachutě z destilačních zařízení. To však u Finlandie není potřeba, jelikož se vyrábí opravdu umělecky a nedochází u ní k žádnému znehodnocení.

Finlandia Fusion
Fusion jsou ochucené vodky, které destilerie Finlandia vyrábí od roku 1994. Jako první byla uvedena Finlandia s příchutí brusinek, postupem času se na trh dostala mangová, limetková, grepfruitová Fusion Finlandia a pro americký trh Wildberry (divoké, lesní plody). Mezi poslední produkty se řadí Finlandia mandarinková a z černého rybízu.

Zajímavosti o Finlandii

 • Existuje limitovaná edice vodky Finlandia 21 – Milenium, nazývající se ultra premium vodka světa.
 • Finlandia pořádá Vodka Cup – nejlepší barmani světa se sjíždí, aby ukázali své dovednosti v přípravě nových či starých, oblíbených koktejlů.
 • Oslava půlnočního slunce – jedná se o 24 hodinovou party, probíhající pod otevřeným nebem, v záři půlnočního slunce.
 • Finlandia vodka byla v březnu, roku 2010, označena newyorskou prestižní soutěží, za nejlepší vodku světa.

We will be happy to hear your thoughts

   Leave a reply

   Pouze pro dospělé Jsem starší 18 let
   Destilera.cz
   Enable registration in settings - general