Baron Hildprandt Meruňkovice 0,7l 50%

699,00 

Katalogové číslo: 8594024922483 Kategorie: , Štítek:

Co je Baron Hildprandt Meruňkovice 0,7l 50% ❓

Rod Hildprandt již více než dvě století podporuje jihočeské pěstitele ovoce a každoročně od nich vykupuje to nejlepší pro výrobu ovocných destilátů. V současnosti ovoce na produkty Baron Hildprandt pochází především z ovocných sadů z oblasti Pošumaví, a to hlavně z okolí obcí Lhenice a Chelčice. V těchto lokalitách jsou vhodné klimatické a půdní podmínky pro pěstování toho nejkvalitnějšího ovoce, ze kterého se pak v Blatné vyrábějí autentické produkty Baron Hildprandt.

 

Čistě přírodní specialita z kvalitního ovoce z jižních Čech se vyrábí v historické palírně v Blatné pod dohledem mistra palírny Václava Šitnera – prezidenta unie palírny. Inspirací pro její vznik byla původní receptura z dob založení lihovaru baronem Františkem Hildprandtem. Zámeckou palírnu postavil přímo naproti svému vodnímu zámku v Blatné v roce 1885. Osud jeho rodu se ubíral doslova podle kréda, které je vepsáno do rodového erbu – ,,Přes překážky ke slávě“. V polovině minulého století přišla rodina Hildprandt o veškerý majetek a byla z Čech násilně vystěhována. Nějakou dobu žila v Etiopii, později v Německu a do Blatné se členové rodu Hildprandt vrátili až na začátku devadesátých let.

 

Dnes už opět zámecká palírna dává slávu ovocným destilátům, ve kterých se při zrání v dubových sudech setkává výjimečná jakost jihočeského ovoce s jedinečnou rodinnou tradicí. Destilát zraje v dubových sudech minimálně 1 rok. Výsledkem jsou silné pálenky s jemnou chutí – harmonickou, ovocnou a lehce nasládlou.

 

Baron Hildprandt Tradiční Blatenská Meruňkovice 50 %

Prvotřídní meruňkový destilát vyrobený z výběrových meruněk z jižních Čech.

 

Díky trojnásobné destilaci jsou odstraněny všechny nežádoucí látky způsobující nežádoucí chutě či vůně. Opakovaná destilace naopak zintenzivňuje a zušlechťuje chuť kořalky. Po procesu fermentace se tekutina třikrát destiluje. Výsledný destilát zraje 1 rok ve smaltovaných tancích, kde si odpočine a ještě více tak vynikne jeho pravá ovocná chuť. Pracují na něm ti nejlepší odborníci ze zámecké palírny Blatná. Ruční rodinná malovýroba je zárukou výjimečnosti.