Saison Rum Reserve 6y 0,7l 43,5%

931,00 

Katalogové číslo: 3760045044199 Kategorie: Štítek:

Co je Saison Rum Reserve 6y 0,7l 43,5% ❓

Saison Reserve je silný rum, který je ovocný a zároveň kořenitý. Ucítíte v něm aroma kandovaného ovoce, sušených švestek, vanilky a liči, jakož i kořenité tóny zázvoru a pepře. Chuť má sametovou, ale zároveň i svěží, s vyváženým a dlouhým závěrem.

Vybrané rumy stárnou v amerických sudech z bílého dubu 8 let. Toto stárnutí se odehrává v oblasti jejich původu, využívaje teplo a specifickou vlhkost na Karibských ostrovech, které dodávají budoucímu rumu jedinečnou oxidaci, urychlují zralost a koncentrují příchutě.

Nakonec takto vyzrálý rum prochází oceán do Francie, aby ho promíchal mistr koňaku Jerome Tessendier. Pak je tato směs uložena do více než 50 francouzských dubových sudů na březích řeky Charente, kde odpočívá po dobu 12 měsíců. Každý sud propůjčuje rumu své jedinečné vlastnosti podle věku, velikosti onak, který dříve obsahoval.

Díky procesu dokončování v jednotlivých sudech je Cellar Master schopen čerpat z komplexní a rozmanité aromatické palety s více než 50 sudů, čímž vytváří harmonickou směs. Jeho metody vedou k silnému, ovocnému a nenápadnému rumu. Rum se pak postupně redukuje na 43,5%. Nepřidává se žádný cukr.