Rum Dictador 2 Masters Hardy Blend 1975 0,7l 42% / Rok lahvování 2019

24476,00 

Katalogové číslo: 5902670843992 Kategorie: Štítek:

Co je Rum Dictador 2 Masters Hardy Blend 1975 0,7l 42% / Rok lahvování 2019 ❓

Dictador je exkluzivní kolumbijský rum s historií sahající až do 19. století. Základem je jeho důsledná výroba a recept, který přísně střeží rodina Parra – třetí generace Dictador Master Blenders. Koncem 18. století byl daňový úředník Severo Arango y Ferro vyslán do přístavního města Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešní Kolumbie) – do jedné z prvních oblastí v Jižní Americe, ve kterých se začala pěstovat cukrová třtina. Měl zlepšit výběr daní pro španělskou korunu ve španělských koloniích v Americe. Jeho nekompromisní a mocná povaha mu tak zaručila ,,jméno“ Dictador. A pak přišel moment, kdy se zamiloval na první pohled (a chuť) – když objevil rum. Jeho oddanost a náklonnost k tropickému elixíru ho přivedla k tomu, že se stal klíčovým obchodníkem s exotickými destiláty z cukrové třtiny, které v té době byly považovány za regionální platidlo.
 
Počátek rumu Dictador je ponořen do bohaté historie Kolumbie, která se datuje od roku 1913, kdy byla založena společnost Destileria Colombiana – téměř 180 let od první zmínky o Dictadorovi ji založil jeden z jeho potomků. Rodina Parra – Master Blenders rumu Dictador – už tři generace přetváří své rodinné tradice na mistrovské umění.

V roce 2009 zažil Dictador ,,znovuzrození“ – pro značku nastal zlomový bod, kdy mezinárodní investoři pomohli rumu Dictador stát se jedním z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších kolumbijských rumů na světě. Rumy Hernana Parry byly mnohokrát oceněny na mezinárodních soutěžích včetně zlatých medailí na World Spirit Awards , San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.

,,Dictador 2 Masters“
Již více než 40 let Dictador pečlivě zdokonaloval umění výroby rumu podle rodinných receptů a technik. Nyní je čas, aby tento rum starší generace našel cestu do dílen některých z nejvýznamnějších umělců duchovních světů – umělce, kteří odborně vyrábějí různé kategorie alkoholu nejkrásnějším způsobem, který si lze představit.
 
Každý z těchto umělců byl pečlivě vybrán tak, aby reprezentoval svou vlastní kategorii alkoholu založenou na řemeslné výrobě, která je nesrovnatelná, výjimečná a bezkonkurenční. Každý pozvaný umělec dostal ve své doméně speciálně vybrané sudy rumu Dictador a měl pokračovat v jedinečném procesu zrání v jiné sklepě, na jiném kontinentu a podle odbornosti mistra sklepa.
 
Dictador 2 Masters Hardy
Dictador 2 Masters Hardy je single vintage cask rum z let 1975 a 1977, který zrál v sudech American Oak a poté byl odeslán do společnosti Hardy v oblasti Cognac, kde ho pečlivě promíchal Master Blender Bouille, který na něj použil svůj dubový sud Limousin z roku 1969. Tento rum strávil 13 měsíců v sudu po koňaku a kvůli svému chuťovému profilu se nazýval Printemps, což ve francouzštině znamená jaro. V jeho vůni cítit zlatý sirup, náznaky nové kůže a včelího pylu. Zajímavé je propojení levandule, nasekaných mandlí a medu, zlehka poprášené mléčnou čokoládou. V chuti dominuje mateří kašička, bílé květy, levandule a čerstvý ananas zalitý koňakem. Elegantně vedle nich vyniká lehké vanilkové creme brûlée s opečenými mandlemi. V závěru zaujme anglický krém s marakujou.