Rum Dictador 2 Masters Glenfarclas 44y 1974 0,7l 43,4% / Rok lahvování 2019

34695,00 

Katalogové číslo: 5902670844463 Kategorie: Štítek:

Co je Rum Dictador 2 Masters Glenfarclas 44y 1974 0,7l 43,4% / Rok lahvování 2019 ❓

Dictador je exkluzivní kolumbijský rum s historií sahající až do 19. století. Základem je jeho důsledná výroba a recept, který přísně střeží rodina Parra – třetí generace Dictador Master Blenders. Koncem 18. století byl daňový úředník Severo Arango y Ferro vyslán do přístavního města Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešní Kolumbie) – do jedné z prvních oblastí v Jižní Americe, ve kterých se začala pěstovat cukrová třtina. Měl zlepšit výběr daní pro španělskou korunu ve španělských koloniích v Americe. Jeho nekompromisní a mocná povaha mu tak zaručila ,,jméno“ Dictador. A pak přišel moment, kdy se zamiloval na první pohled (a chuť) – když objevil rum. Jeho oddanost a náklonnost k tropickému elixíru ho přivedla k tomu, že se stal klíčovým obchodníkem s exotickými destiláty z cukrové třtiny, které v té době byly považovány za regionální platidlo.
 
Počátek rumu Dictador je ponořen do bohaté historie Kolumbie, která se datuje od roku 1913, kdy byla založena společnost Destileria Colombiana – téměř 180 let od první zmínky o Dictadorovi ji založil jeden z jeho potomků. Rodina Parra – Master Blenders rumu Dictador – už tři generace přetváří své rodinné tradice na mistrovské umění.

V roce 2009 zažil Dictador ,,znovuzrození“ – pro značku nastal zlomový bod, kdy mezinárodní investoři pomohli rumu Dictador stát se jedním z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších kolumbijských rumů na světě. Rumy Hernana Parry byly mnohokrát oceněny na mezinárodních soutěžích včetně zlatých medailí na World Spirit Awards , San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.

 

Již více než 40 let Dictador pečlivě zdokonaloval umění výroby rumu podle rodinných receptů a technik. Nyní je čas, aby tento rum starší generace našel cestu do dílen některých z nejvýznamnějších umělců, kteří odborně vyrábějí různé kategorie alkoholu nejkrásnějším způsobem, který si lze představit. Každý z těchto umělců byl pečlivě vybrán tak, aby reprezentoval svou vlastní kategorii alkoholu založenou na řemeslné výrobě, která je nesrovnatelná, výjimečná a bezkonkurenční. Každý pozvaný umělec dostal ve své doméně speciálně vybrané sudy rumu Dictador a měl pokračovat v jedinečném procesu zrání v jiném sklepě, na jiném kontinentu a podle odbornosti mistra sklepu. Dictador Single Vintage Cask rum zrál v jemných Port Cask sudech a poté byl dodán do společnosti Glenfarclas ve Skotsku, kde dále strávil 7 měsíců v sudu od Glenfarclas 2002 ve třetím plnění sudu typu Jerez Sherry.

Dictador 2 Masters Glenfarclas
Tmavozlatý bronzový rum s mahagonovými záblesky. Nepochybné spojení skvělého starého rumu a vynikajících sudech po whisky s velmi jasným nádechem sladovnického ječmene, sherry, tmavé čokolády a sušených meruněk, sladšími vůněmi javorového sirupu, roztaveného hnědého cukru a tropického ovoce. Neuvěřitelná rovnováha mezi alkoholem, ovocem a kyselostí. Závěr má náznaky karamelu, sladkého tabáku a opékaného kokosu.