Ron La Progresiva De Vigia 13y 0,7l 41%

1150,00 

Katalogové číslo: 8710631220884 Kategorie:

Co je Ron La Progresiva De Vigia 13y 0,7l 41% ❓

V ospalé osadě ve střední Kubě se po léta hromadil prach z ušlechtilých destilátů prastarého dědictví. 6. října 2019 se do světa dostává konečne lahvování z těchto  sudů: La Progresiva 13 od Vigia, luxusní rum z Kuby.

La Progresiva 13, ručně vyráběná rumovými mistry z Bodega Vigia, překračuje novou úroveň. Vychutnejte si tento elegantní, suchý rum jako jemný koňak nebo vzácnou whisky: s trochou pomeranče a jedinou velkou kostkou ledu nebo pokojové teploty. Aromatika zpívá jako staromódní, kubánský negroni nebo hemingwayský daiquiri.

První vůně je příjemně aromatická, spíše „funky“, s hluboce pečivovou přítomností podtrženou kůží. Najdete zde zralé a sladké sadové ovoce, jako jsou mirabelky nebo jemně kořeněné meruňky, ale také hrozny namočené v rumu. Aspekt kůže a krabičky na doutníky přináší nepopiratelnou eleganci.

S trochou provětrání získá rum trochu více rostlinný vzhled, zatímco zůstane ve velmi tropickém, vlhkém a opulentním prostředí. Sud z bílého dubu to vše zahaluje do poněkud subtilního pojetí s tóny vanilky, tabáku a karamelu. Lehký vánek chlorofylu se čas od času vznáší a přináší svěžest.

Na patře je nádech měkký a rum snadno klouže po malých exotických tónech. Tato funky fáze, se kterou se setkáváme v prvních chvílích, je zde pomíjivá a rychle ustupuje měkkému vanilkovému dřevu. Různá koření nabízejí živější střední patro s alkoholem lechtajícím chuťové pohárky.

Závěr se vyznačuje návratem hlubokých, tropických tónů. Ve velkém aroma se nachází hřejivá kůže a exotické tóny rumových rozinek.

Na zdraví!