METAXA AEN Cask No. 2 Despina

10
Expert ScoreRead review

Barva destilátu je karamelová se zlatými odlesky.
Vyznačuje se intenzivním buketem s výraznou chutí, kterou nikdy nezapomenete.

SKU: 5202795150396 Category: Tag:

Metaxa je tradiční řecký destilát, který se vyznačuje různým počtem hvězdiček, jež označují dobu zrání této kvalitní pálenky. Je to luxusní brandy, vyráběná z vinných hroznů, které zrají v dubových sudech. Poté co dozraje, míchá se s výběrem různých středomořských bylin a výběrovými muškátovými víny.

Výběrová Metaxa má základ alkoholu, který zraje již 80 let

Metaxa aen cask no. 2 despina je výběrová Metaxa, která byla vytvořena na oslavu 120 narozenin firmy, která Metaxu vyrábí. Z prvního sudu, který likérka vytvořila, bylo naplněno 1888 lahví, které jsou ručně zlaceny. Sud číslo jedna je učiněná legenda. Je v něm 80 let stará Metaxa, která je namíchaná z těch nejlepších a nejpovedenějších brandy, jež byly během let vytvořeny. Každý rok je vybírá Blend master a přidává do sudu.

Charakteristika legendární Metaxy

Výběrová Metaxa má 45,3% alkoholu. Má výraznou chuť vonící po květinách, sušeném ovoci, tabáku, citrusech, dubu a vanilce. Barva destilátu je karamelová se zlatými odlesky. Vyznačuje se intenzivním buketem s výraznou chutí, kterou nikdy nezapomenete.

Měli byste si ji vychutnat samotnou v typické sklenici na brandy, tulipánového tvaru. V té vynikne veškerá chuť a vůně této jedinečné pálenky. Její pití je opravdový zážitek. Můžete si k ní přidat led nebo sodu, avšak nejlépe chutná samotná.

Jak se luxusní Metaxa Despina pije

Metaxa by se měla podávat v pokojové teplotě. Sklenici si nechte chvíli zahřát v ruce, tak, aby se uvolnily veškeré vůně a mohli jste si je plně vychutnat. Po přičichnutí se napijte a nápoj poválejte po jazyku, aby se naplno rozvinul buket. Metaxa je destilát míchaný s bylinkami a muškátovým vínem, pije se tedy podobně jako kvalitní víno.

Číslo 1888, což je počet lahví, které byly ze sudu číslo 1 staženy, označuje rok 1888, kdy byl jantarový destilát poprvé vytvořen řeckým lihovarníkem Spyrosem Metaxou. Tento nápoj má obvykle 5, 7 a 12 hvězdiček, které označují dobu stárnutí v dubových sudech. Existuje také několik limitovaných edic, z nichž Metaxa aen cask no. 2 despina je jedna z nejluxusnějších.

Specification: METAXA AEN Cask No. 2 Despina

Země

Obsah alkoholu
Objem
METAXA AEN Cask No. 2 Despina
METAXA AEN Cask No. 2 Despina
Destilera.cz
Logo
Enable registration in settings - general