Dictador Episodio 1 Port Cask 20y 2001 0,7l 44% L.E. / Rok lahvování 2021

4177,00 

Katalogové číslo: 5902670846689 Kategorie: , Štítek:

Co je Dictador Episodio 1 Port Cask 20y 2001 0,7l 44% L.E. / Rok lahvování 2021 ❓

Dictador je exkluzivní kolumbijský rum s historií sahající až do 19. století. Základem je jeho důsledná výroba a recept, který přísně střeží rodina Parra – třetí generace Dictador Master Blenders. Koncem 18. století byl daňový úředník Severo Arango y Ferro vyslán do přístavního města Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešní Kolumbie) – do jedné z prvních oblastí v Jižní Americe, ve kterých se začala pěstovat cukrová třtina. Měl zlepšit výběr daní pro španělskou korunu ve španělských koloniích v Americe. Jeho nekompromisní a mocná povaha mu tak zaručila ,,jméno“ Dictador. A pak přišel moment, kdy se zamiloval na první pohled (a chuť) – když objevil rum. Jeho oddanost a náklonnost k tropickému elixíru ho přivedla k tomu, že se stal klíčovým obchodníkem s exotickými destiláty z cukrové třtiny, které v té době byly považovány za regionální platidlo.
 
Počátek rumu Dictador je ponořen do bohaté historie Kolumbie, která se datuje od roku 1913, kdy byla založena společnost Destileria Colombiana – téměř 180 let od první zmínky o Dictadorovi ji založil jeden z jeho potomků. Rodina Parra – Master Blenders rumu Dictador – už tři generace přetváří své rodinné tradice na mistrovské umění.
 
V roce 2009 zažil Dictador ,,znovuzrození“ – pro značku nastal zlomový bod, kdy mezinárodní investoři pomohli rumu Dictador stát se jedním z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších kolumbijských rumů na světě. Rumy Hernana Parry byly mnohokrát oceněny na mezinárodních soutěžích včetně zlatých medailí na World Spirit Awards , San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.
 
,, Episodio Uno „
Dictador Episodio Uno je pokračováním sérií limitované edice rumů zrajících pod dohledem samotného Master Blendera Hernana Parru. Příběh pokračuje explozí jedinečných chutí inspirovaných živou kolumbijskou tradicí. Tato nová kapitola v moderní historii rumu ztělesňuje tvrdou práci rodiny Parra a srdce, které vložili do vytváření rumu nejvyšší kvality. Dictador Episodio Uno je sbírka rumů zrajících v americkém dubu po portském a sherry.
 
Dictador Episodio Uno Port Cask 2001
Ve vůni dominuje vzácný mahagon. Vlašské ořechy a mandle pokryté čokoládovou polevou dodávají rumu hluboké a bohaté aroma doprovázenou zázvorem, bílými květy, náznaky levandule, švestek a fíků. Chuť se otevírá jemnou vanilkou a špetkou dubového koření. Dotváří ji čerstvě upečené pečivo s jahodovým džemem. Opět dubové koření – i v závěru zajímavě vyniká – s hřebíčkem a anýzem na pozadí ovocných poznámek vína Pinot Noir.