Zobrazen 1. – 16. z 17 výsledků

 • Bohemian Gin 0

  Bohemian Gin 0,7l 45%

  1050,00 

  Život je potřeba si vychutnat… Zkuste se zasnít a představte si české léto, někde uprostřed louky, která je obklopena hlubokými lesy, kde vás ohromí vůně meduňky, pampelišky, či chuť brusinek, ostružin a spousta dalších bylinek, lesních plodů, či koření. Symfonie začíná… Lič a palič Martin Žufánek, tvůrce tohoto ginu, se inspiroval tradicí českého kořenářství a to ve spojení s jeho nadšením pro lihovarnictví dalo vzniknout typicky českému BOHEMIAN GINu Žádné náhrady, žádné líbivé citrusy, pouze bohémská krása z našich luhů a hájů. Věříme, že i vy si jej zamilujete a to ať čistý a nebo v G&T.

  Na zdraví!

 • Bohemian Gin 0

  Bohemian Gin 0,7l 45% L.E.

  1495,00 
 • Borovička Žufánek 0

  Borovička Žufánek 0,5l 45%

  415,00 

  Oblíbený alkoholický nápoj vyrobený průtahovou destilací plodů jalovce (slovensky borievok) bez jakéhokoliv přídavku cukru či aromat.

  Charakteristické vlastnosti tohoto lesního plodu dodávají nápoji osvěžující účinky a dělají z něj nenahraditelnou součást celé řady míchaných koktejlů. 

  Na zdraví!

 • Hruškovica Žufánek 0

  Hruškovica Žufánek 0,5l 45%

  550,00 

  Hruškovica Žufánek je jemný 45% destilát, vyrobený z hrušek Williams. Charakteristické vlastnosti této lahodné odrůdy dodávají destilátu dlouhotrvající hruškovou chuť.

  Při přípravě kvasu a samotné výrobě je dodržován stejně pečlivý postup jako u naší slivovice. Vybíráme proto jen ty nejkvalitnější hrušky odrůdy Williams pocházející výhradně z moravských ovocných sadů. Zvláštní důraz je kladen na speciálním způsobu jejich kvašení, díky kterému do destilátu přeneseme všechny aromatické a chuťové prvky.

  Doporučovaná teplota podávání a skladování je od 10 – 15 °C. Při teplotách pod cca 8 °C dojde k mírnému zakalení z důvodu vysrážení aromatických olejů.

  Na zdraví! 

 • Hruškovica Žufánek 0

  Hruškovica Žufánek 0,5l 45% Etiketa

  619,00 
 • Jablkovica z dubového sudu 0

  Jablkovica z dubového sudu 0,5l 45%

  645,00 

  V roce 2018  přišla na trh  první jablkovice od Žufánka ,ročník 2017, destilát z drcených jablek. Polovinu jablek bylo ale vymoštováno  (vylisovali šťávu),  prokvaseno, vydestilováno a na téměř dva roky uloženo do dubových sudů. Vznikl klasický kalvádos jako z učebnice. Leč nemůžeme ho tak pojmenovat. Označení Kalvádos (Calvados) může nést pouze jablečná pálenka z francouzské části Normandie. Stejně tak jako Champagne.

  Máte tedy možnost ochutnat destilát z jablek vyrobený dvěma způsoby. Čirý z celých jablek a stařený z jablečné šťávy.

  Ten stařený byl navíc 18 měsíců v sudech z bílého dubu. Z nich získal svoji barvu, jemnost, nasládlost a lehký vanilkový tón.

  Složení: jablečný destilát

  Na zdraví! 

 • Jablkovica Žufánek 0

  Jablkovica Žufánek 0,5l 45%

  578,00 

  Jablkovice Žufánek z českých jablíček odrůd Rubín a Melodie. Melodie chutí při pití doslova hraje na jazyku. Krasně sladké aroma doplňuje jemná a výrazná chuť.

  Informace o alergenech.

  Expres po Praze V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes! Rychlé dodání Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned. Kamenná prodejna V přátelském prostředí poradíme s výběrem. Alkoholu rozumíme Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

 • Kontušovka Žufánek 0

  Kontušovka Žufánek 0,5l 40%

  484,00 

  Legendární bylinný likér z dob Haškova Švejka je zpět!

  Původní polský recept z roku 1901 složený z anýzu, fenyklu, koriandru a kmínu doplněn o dalších pět bylin, které ve výsledku stojí za naprosto unikátní chutí a vůní, kterou nenajdete u žádného dalšího bylinného likéru. Prim hraje anýz a fenykl, jde vlastně o takový skoro až absintový likér.

  Celá tato směsice bylin byla měsíce macerována v destilátu z medovce (destilované medoviny) a poté uložena do sklepa k dozrání.

  První šarže byla založena 17. listopadu 2009 a do lahví stočena 10. prosince 2010. Od té doby se z Kontušovky stal jeden z našich nejpopulárnějších likérů, který si získal pevné místo v našem sortimentu.

  Kontušovka Žufánek je vyráběna dlouhou macerací bylin, nejde o lihovinu míchanou za studena pomocí silic, aromatických olejů a esencí. Každý ročník je trochu jiný, liší se intenzita dle síly bylin každého roku. Nesnažíme se o konstantní chuť a vůni jako je tomu u míchaných postmixů z olejů. Ale i díky tomu se z Kontušovky stala legenda.

  Na zdraví!

 • Meruňkovica Žufánek 0

  Meruňkovica Žufánek 0,5l 45%

  550,00 

  Parádně voňavá, dokonale jemná, plná těch nejlepších meruněk. Tuhle dobrotu nejde nemilovat. Ochutnejte meruňkovici z lihovaru Žufánek. Nebudete chtít jinou.

 • OMG Gin Žufánek 0

  OMG Gin Žufánek 0,5l 45%

  635,00 

  OMG (Oh My Gin) je vymazlený, bylinkami bohatý a rukodělně destilovaný gin londýnského typu (bez přidaného cukru – London dry gin) z lihovaru Žufánek.

  Je vyroben trojnásobnou destilací 16 jedinečných bylin, které spolu vytvořily jeden z nejkomplexnějších ginů na trhu.

  Najdete mezi nimi tradiční koření jakým je jalovec, koriandr, puškvorec, andělika ale i netradiční v podobě grains of paradise, levandule či květu našeho národního stromu – lípy srdčité.

  Gin si nejlépe vychutnáte s kostkou ledu a nebo s tonikem (50 ml OMG, 120 ml kvalitního neochuceného toniku). Kvůli mnohem většímu množství bylin ve složení, než je tomu u ostatních ginů, dochází při vychlazení láhve k mléčnému zakalení nápoje. To mají na svědomí právě aromatické oleje z destilovaného jalovce, které se v teplotách pod 7 °C vysráží a v teple naopak rozpustí. Stejně jako naše ostatní destiláty, tak i gin doporučujeme nevychlazovat.

  Na zdraví!

 • Ořechovka Žufánek 0

  Ořechovka Žufánek 0,5l 35%

  479,00 

  Nejúčinnější a nejznámější žaludeční likér nejen na Slovácku. Vyrábí se dlouhou macerací nezralých ořechů společně s devíti bylinami a kořením.

  Osvědčený žaludeční likér s obsahem alkoholu 35%, jehož účinnost v souvislosti s dobrým trávením již ověřil čas. Nápoj se získává vyluhováním nezralých plodů ořešáku vlašského s přísadou devíti koření a bylin ve velejemném lihu. Přírodní hořkost dolaďuje velmi jemné doslazení, takže zráním získává likér vyváženou chuť s kořenito-ořechovým nádechem.

  Základ vychází z postupů výroby ořechovky, kterou vyráběla prababička naší babičky, známá to bylinkářka a lidový léčitel.

  Stejně jako všechny ostatní produkty značky Žufánek, je i Ořechovka 100% přírodní a zcela závisí na úrodě a kvalitě ořechů z daného roku. Jednotlivé ročníky se můžou lišit v intenzitě ořechové chuti a vůně. Nejde o stálo-chutnající sirupový postmix.

 • Reine Claude Žufánek 0

  Reine Claude Žufánek 0,5l 45%

  537,00 

  „““Královna Klaudie““ je ušlechtilý český destilát vyrobený ze stejnojmenné odrůdy rynglí, tedy slivoně renklódy. Výsledná pálenka působí – na rozdíl od slivovice – lehce nasládlejším dojmem, v její vůni můžeme cítit ovocou sladkost plum či špendlíků.“ Rynglovice.

 • Sejvovice Warhorse Žufánek 0

  Sejvovice Warhorse Žufánek 0,5l 50%

  549,00 
 • Slivovica Žufánek 0

  Slivovica Žufánek 0,5l 50%

  616,00 

  Slivovica Žufánek je ušlechtilý jemný ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní. Je vyráběna v limitovaném množství z vyzrálého ovoce s pevně stanovenými poměry jednotlivých odrůd, čímž je zajištěna originalita skutečně dobré slovácké slivovice.

  Veškeré použité ovoce na výrobu Slivovice Žufánek pochází z vlastních sadů v systému ekologického zemědělství, ležících v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

  Kvůli rozloze sadů máme celkem 8 odrůd švestek, které dozrávají od července do září. Nejranější odrůdou je Čačanská a nejpozdější Stanley a Anna Späth.

  Každou odrůdu kvasíme zvlášť, destilujeme zvlášť, ale ve sklepě mícháme dohromady a necháme 8 – 12 měsíců vyzrát v nerezových nádržích. Jde o unikátní cuvée nemající chuťovou a aromatickou konkurenci.

  Námi doporučovaná teplota podávání a skladování je od 10 – 18 °C. Při teplotách pod cca 7 °C dojde k mírnému zakalení z důvodu vysrážení aromatických olejů. Není nejmenší důvod naše destiláty chladit a nebo dokonce vymražovat. Kvůli těm úžasným a pracně získaným aromatickým olejům to vlastně pijete. Jinak by to chutnalo jako vodka.

 • Slivovica Žufánek 0

  Slivovica Žufánek 0,5l 50% Etiketa

  619,00 
 • Slivovica Žufánek z dubového sudu 0

  Slivovica Žufánek z dubového sudu 0,5l 45%

  729,00 

  Stařená slivovice je zlatým hřebem z ovocné produkce Lihovaru Žufánek. Díky zrání v dubovém sudu získá slivovice zlatou barvu, vanilkové a dřevité tóny. Díky dlouhodobému zrání v dubovém sudu získavá lehký koňakový tón.

  Veškeré použité ovoce na výrobu Slivovice Žufánek pochází z vlastních sadův systému ekologického zemědělství, ležících v chráněnné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Zlatá barva slivovice je výsledkem zrání v dubovém sudu.