Zobrazuji všech 13 výsledků

 • Nikka Coffey Gin 0

  Nikka Coffey Gin 0,7l 47%

  1090,00 

  Jedinečný japonský gin z dílny společnosti Nikka, jež je pověstná nejen vysokou kvalitou svých produktů, ale také inovativním přístupem k jejich výrobě. Neobvyklá destilační metoda propůjčuje ginu charakteristickou sametovou texturu a plné tělo. K výrobě se používá 11 botanicals, mezi kterými je vedle klasických ginových ingrediencí (jalovcové bobule, andělika, semínka koriandru) také jablečný mošt, japonský pepř sanšó a exotické citrusy z Japonska a Okinawy (juzu, kabosu, amanacu, hirami lemon), které jsou okamžitě patrné v chuti i vůni tohoto skutečně unikátního ginu. Odborný portál Whisky Exchange jej v roce 2018 vyhlásil destilátem roku, o rok později získal zlato na cenách World Gin Awards. Název řady Nikka Coffey odkazuje na raritní Coffeyho destilační zařízení (předchůdce dnešních velmi rozšířených moderních kolon), na kterém gin, vodka a whisky Nikka Coffey vznikají. Navzdory složité obsluze, kterou je toto zařízení pověstné, nechal Masataka Takecuru, zakladatel…

 • Nikka Coffey Grain 0

  Nikka Coffey Grain 0,7l 45%

  1359,00 

  Nikka Coffey Grain Whisky 0,7L je japonská whisky, která byla vyrobena ve skotském stylu.

 • Nikka Coffey Malt 0

  Nikka Coffey Malt 0,7l 45%

  1493,00 

  Japonská single malt whisky.

 • Nikka Coffey Vodka 0

  Nikka Coffey Vodka 0,7l 40%

  1159,00 
 • Nikka Days Smooth & Delicate 0

  Nikka Days Smooth & Delicate 0,7l 40%

  955,00 

  Whisky Nikka days je jemný blend obilných whisky a snadno kouřových sladových whisky, které pocházejí z 2 destilérií značky Nikka – Nikka Yoichi a Miyagikyo. Jde o whisky bez uvedení věku, která svým jemným profilem potěší laiky i znalce. V její aroma se projevují bílé květy, pomarančoé květiny, hryšky a citrusy. Chuť je jemná a nechá vyniknout tóny cereálií, sladu, karamelek, pražených ořechů a vanilky. V závěru pocítíte sušené meruňky, slad a vanilku.

  Doporučuje se čistá nebo v koktejlech. Hodí se k lehkým jídlům.

   

 • Nikka From The Barrel 0

  Nikka From The Barrel 0,5l 51,4%

  1019,00 

  Japonská whisky má dnes ve světě veliké renomé a milovníci whisky z celého světa  oceňují její čistotu a jemnost.

  Nikka From The Barrel je silný blend s obsahem alkoholu 51,4 %, zrající v jednou použitých sudech po bourbonu. Je vyráběn z obilí a sladu z destilerie Miyagikyo a ze sladu z destilerie Yoichi. Nikka from the Barrel byla zvolena nejlepší japonskou blended whisky mladší než 12 let při udílení World Whisky Awards 2007. Má přímočarou intenzivní, trochu květinovou vůni s tóny broskví, rozmarýnového oleje a borové mízy. Chutná lehce sladce po vanilce a třešních. Dokončení má silně kořeněné.

   

 • Nikka Gold And Gold Samurai 0

  Nikka Gold And Gold Samurai 0,7l 43%

  4119,00 

  Nikka Gold & Gold Samurai edition je míchaná japonská whisky z Yoichi distillery. Na láhvi je samurajské kovové brnění a helma , které se dá odejmout.

  Vůně: ovoce, květiny, karamel, hnědý cukr

  Chuť: lehká, máslo, sušenky, rozinky a lehké koření

  Závěr: krátký až střední, ořechy, bobule, lehké koření, skořice

 • Nikka Miyagikyo 0

  Nikka Miyagikyo 0,7l 45%

  2050,00 

  Jedná se o velmi jemnou, svěží single cask whisky, která je destilována v lihovaru Miyagikyo v Sendai.

 • Nikka Super Rare Old 0

  Nikka Super Rare Old 0,7l 43%

  1470,00 

  Masataka Takecuru, zakladatel společnosti Nikka a otec japonské whisky, se na počátku 20. století vydal do Skotska, kde se právě výrobě whisky naučil. Kromě nově nabytých zkušeností, které vedly ke vzniku první kvalitní japonské whisky, se domů vrátil také se svou novou manželkou Ritou (Jessie Roberta Cowan), která mu v jeho úsilí a snu významně pomohla. Příběh jejich lásky a oddanosti jeden druhému je inspirující a v Japonsku dobře známý. Super Nikka je blend, ve kterém se s důmyslnou harmonií snoubí chuť ovoce s jemnými tóny rašeliny a sherry. Poprvé byl představen na počest Rity Takecuru roku 1962, rok po její smrti. Od té doby se tato whisky stala jednou z nejprodávanějších v Japonsku. Vůně: Elegantní a zaoblená. Šalvěj, mirabelky, useň. Jemné aroma dubu a koření (kmín) přechází ve vůni květin (šeřík, levandule). Chuť: Živá a energická. Levandule, med, mandlové mléko, popel, tóny sladového ječmene se špetkou soli. Marshmallow a fialky. V závěru jemná chuť kouře, čerstvě…

 • Nikka Tailored 0

  Nikka Tailored 0,7l 43%

  2990,00 

  Jakkoliv skeptičtí můžete k japonské whiskey být, stačí jediná sklenička kteréhokoliv produktu destilérky Nikka a změníte názor. A není se čemu divit, vždyť zakladatel této palírny Masataka Taketsuru odjel před založením své dnes již legendární značky studovat do Skotska, aby se učil od těch nejlepších mistrů. Nikka Tailored je 43% blend s vyváženou chutí pomerančů, vanilky a jemnými nádechy tmavé čokolády. Tak proč jí nedát šanci?

 • Nikka Yoichi 10y 0

  Nikka Yoichi 10y 0,7l 45%

  4999,00 

  Skvělá desetiletá sladová whisky je vyráběná ve skotském stylu v japonském Yoichi. Vychutnejte si tuhle neobvyklou lahůdku s výrazně rašelinovými a kouřovými tóny.

 • Nikka Yoichi Sherry Wood 0

  Nikka Yoichi Sherry Wood 0,7l 46%

  7399,00 
 • Nikka Yoichi Whisky 0

  Nikka Yoichi Whisky 0,7l 45%

  2050,00 

  Joiči je název první destilerie společnosti Nikka, která se nachází na pobřeží nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó. Whisky se zde vyrábí za použití tradičních metod, se kterými se v dnešní době již téměř nesetkáme. Pod destilační kotle se zde například stále ručně přikládá uhlím. Yoichi Single Malt je historický single malt společnosti Nikka, ve kterém se příjemně snoubí aroma kouře, ovoce a květin. Má rafinované přímořské, rašelinové tóny a dokonale odráží autentický charakter jedinečné polohy palírny Joiči. Vůně: Hladká, s plným tělem. Zpočátku příjemné tóny rašeliny a mořské soli. Poté se přidávají kandované citrusy (citron, pomeranč), lékořice, koření (muškátový oříšek, zázvor) a dřevité, zemité tóny kořenů a suchých větviček. Omamná vůně květin (karafiáty, irisy). Chuť: Jasná a intenzivní. Rašelina, kouř, koření, čerstvé ovoce (žlutý meloun, kiwi), mandle a ořechy (vlašský ořech) a tóny čokolády. V dlouhotrvajícím, sametovém závěru zralé ovoce (hruška, mirabelka…