Zobrazen jediný výsledek

 • Dimple 15y 0

  Dimple 15y 0,7l 40%

  870,00 

  Haig Whisky je nejstarší ze všech skotských whisky a může být dokonce nejstarší whisky na světě. Whisky Haig je ponořená do historie, protože byla poprvé destilována Johnem Haigem ve skotském Cameronbridge v roce 1824. Z těchto skromných začátků se Haig Whisky rychle vypracovala na jednu z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších skotských whisky na světě, než před 30 lety upadla, protože opustila vlastnictví rodiny Haigových a prošla řadou nadnárodních nápojových společností.

  Původní palírna v Cameronbridge mezitím šla od úspěchu k úspěchu a nyní je ve vlastnictví společnosti Diageo jednou z největších palíren a distributorů v Evropě.

  Haig Dimple byl také vybrán pro Jamese Bonda 007 a jeho CIA Buddyho Felixe Leitnera v původních knihách o Jamesi Bondovi od Iana Fleminga, ve kterých Bond řídil spíše Bentley než Aston Martin!

  Haig Dimple byl pojmenován podle jedinečného tvaru láhve Dimple. V USA byl také známý jako Dimple Pinch, i když v silnějším 43% abv výrazu. Haig Dimple je prvotřídním bratrem Haig Gold s uvedením věku 15 let a mnohem sladovějším vlivem včetně single Malt Whisky od Glenkinchie a Linkwood ve směsi.

  Vůně: Toffee a koření s jemným citrusovým okrajem. Trochu vody může pomoci k dalšímu otevření nosu.
  Chuť: Zpočátku překvapivě drsná, ale rychle se usadí v teplé, lehce kouřové chuti v zadní části úst se základní karamelovou sladkostí.
  Závěr: Poměrně krátký závěr páleného fondu nebo karamelu s nádechem dubu v pozadí.

  Na zdraví!