Zaka Panama 7y 0,7l 42% L.E.

1049,00 

Katalogové číslo: 8712436141296 Kategorie: Štítek:

Co je Zaka Panama 7y 0,7l 42% L.E. ❓

V tradiční kultuře voodoo je Zaka známý jako bůh rolnictva a zemědělství, často vylíčen jako prostý, velkorysý muž, blízký lidu. Sbírka Zaka Rum je poctou pěstitelům, zemědělcům, jejichž vášeň a jedinečné dovednosti na výrobu těch nejlepších rumů z celého světa se předávaly generacemi. Každý z rumů ze Žáky byl pečlivě vytvořen a zve vás, abyste se připojili ke komunitě milovníky rumu, abyste sdíleli ducha rumu s jednoduchostí a elegancí.

V této limitované kolekci se nacházejí vysoce kvalitní, přírodní, uměle nedochucované rumy z prestižních destilériek, jejichž cílem je vystihnout tradice a charakter dané destinace.

Zaka Panama má silné vazby na krajinu. Ve srovnání s Trinidadem a Mauriciem přišla výroba rumu v Panamě mnohem později, v roce 1908. Byl to španělský přistěhovalec Don José Varela Blanco, který založil první mlýn, který se používal na drcení cukrové třtiny ve městě Tekel.

Zaka Panama Rum má své kořeny ve městě pese, v srdci provincie Herrera na poloostrově Azuero, kde se stále vyrábí nejlepší rum země. Vesnice pese a její obyvatelé stále rozvíjejí tradičního ducha výroby rumu. Také se velmi pyšní zachováním silné vazby na půdu a její produkci.

V Panamě je známo, že Curanderos jsou léčivé rostliny, které často používají pěstitelé a rolníci na komunikaci s bohy a na zajištění dobré úrody. Postup, který nám připomíná boha Zakawha, který ve svých „jacoute“ nosil léčivé byliny.

Zaka Panama rum zrál 7-12 let v sudech po bourbonu. Má tmavou mahagonovou barvu. Aroma je květinová a kořeněná, která svými fialovými tóny vyjadřuje svůj šarm a komplexnost díky dvojitému stárnutí.