Zaka Mauritius 7y 0,7l 42% L.E.

1100,00 

Katalogové číslo: 8712436141326 Kategorie: Štítek:

Co je Zaka Mauritius 7y 0,7l 42% L.E. ❓

V tradiční kultuře voodoo je Zaka známý jako bůh rolnictva a zemědělství, často vylíčen jako prostý, velkorysý muž, blízký lidu. Sbírka Zaka Rum je poctou pěstitelům, zemědělcům, jejichž vášeň a jedinečné dovednosti na výrobu těch nejlepších rumů z celého světa se předávaly generacemi. Každý z rumů ze Žáky byl pečlivě vytvořen a zve vás, abyste se připojili ke komunitě milovníky rumu, abyste sdíleli ducha rumu s jednoduchostí a elegancí.

V této limitované kolekci se nacházejí vysoce kvalitní, přírodní, uměle nedochucované rumy z prestižních destilériek, jejichž cílem je vystihnout tradice a charakter dané destinace.

Historie rumu na ostrově Mauricius úzce souvisí s rozvojem odvětví cukrové třtiny na ostrově. Nizozemci byli známí nejen jako první osadníci, ale i ti, kteří vysadili cukrovou třtinu dovezenou z Jávy v roce 1639 a poté v roce 1694 vyrobili první „eaux de vie Dečani“.

Francouzi přišli na ostrov v roce 1715 a první lihovar vytvořili v roce 1740. V té době se rum nazýval Arak, kreolský výraz, který někteří domácí stále používají k popisu alkoholických nápojů. Později představili cukrovou třtinu Batavia, která je odolnější a ideálnější pro sopečné půdy a tropické podnebí ostrova.

V té době byl rum úzce spojen s oslavami a tancem, které mezi otroky a rolníky formovaly rituál začátku a konce sklizně. Termín Zaka také znamená „dej, sdílej“, což platí zejména pro mauricíjčanov, kteří jsou známí svou pohostinností a štědrosti. Na plantážích pracovali rolníci z Indie, Afriky nebo Asie. Fúze kultur vždy představovala identitu ostrova Mauricius a je zobrazena i v Zaka Mauricius rumu.

Rumy Zaka Mauricius jsou směsí 75% čisté třtinové šťávy a 25% melasy 7-10 ročních rumů, zrajících v amerických a francouzských dubových sudech. Mají tmavou, mahagonovou barvu s aroma exotického ovoce a cukrové třtiny. V chuti dominuje kandované ovoce, cukrová třtina a vanilka.