Old Pulteney 15y 0,7l 46%

1794,00 

Katalogové číslo: 5010509881678 Kategorie: , Štítek:

Co je Old Pulteney 15y 0,7l 46% ❓

Old Pulteney 15YO je bohatá a elegantní whisky, která je součástí nového sortimentu Old Pulteney od roku 2018. Tento 15letý slad zrál v ex-bourbonových i španělských dubových sudech.

Vůně: káva a sultánky. Vyvážená sladkost karamelu a mořské slanosti.

Chuť: Solené karamelové sušenky, ostrost zelených jablek, mořská sůl a sláma.

Záver: Čokoláda s červeným chilli. Náznak kořeněného rumového tepla.

Pulteney Distillery byla založena v roce 1826 ve Wicku. Je to nejsevernější lihovar na skotské pevnině a v té době byl přístupný pouze po moři. Ječmen přivezli po moři, whisky se vypravila lodí a mnozí pracovníci pálenice byly také zaměstnáni jako rybáři.

V průběhu let zrání absorbuje Old Pulteney mořský vánek a vytváří jeho výraznou chuť. Dědictví Wick je silně vykreslené při prezentaci Old Pulteney. Výrazně tvarovaná láhev je potlačena sítotiskem s tradičním loďový Wick na lovení sleďů. Tyto lodě zvykli lovit sledu počátkem 19. století. Uvnitř je vytištěna starobylá mapa severního Skotska s vyznačením lihovaru Pulteney Distillery.

Pálenice je pojmenována podle starého panství v jižní části města Wick, města Pulteney. Zakladatelská rodina Hendersonovcov vlastnila lihovar až do poloviny 20. let, kdy ho koupil James Wartson, majitel společnosti Parkmore a Ord.

Současní vlastníci, společnost Inver House, koupili v roce 1995 lihovary Balblair i Pulteney. Pultový slad pocházející v Pulteney je známý jako Old Pulteney, který se vyznačuje živou svěžestí, suchostí a slaností.