Glenfarclas Single Malt 17y 0,7l 43% Tuba

1666,00 

Katalogové číslo: 5018066174318 Kategorie: , Štítek:

Co je Glenfarclas Single Malt 17y 0,7l 43% Tuba ❓

 

Jedno slavné příjmení, šest generací – skutečný rodinný podnik. Výrazná, někteří říkají, že nezapomenutelná, chuť skotské whisky Highland Single Malt je výsledkem 150 let zkušeností. Trvání na použití tradičních destilačních metod dodává výrobkům ducha a osvědčenou kvalitu. Destilace probíhá dvakrát v tradičních přímo ohřívaných kotlích. Glenfarclas, z galštiny „údolí zelených travnatých porostů“, se nachází na úpatí Ben Rinnes ve Skotsku – daleko v horách, kde na vřesem pokrytých svazích se tající sníh mění na křišťálově čistou pramenitou vodu vytékající ze žuly dole.

John Grant (Glenfarclas) osobně vycestoval do jedné konkrétní rodinné firmy Bodega ve Španělsku, aby vybral jen ty nejkvalitnější evropské dubové sudy, které se dříve používaly na zrání jemných oloroso sherry. Konkurenční lihovar napsal rodině Grantovcov v květnu 1912: „Ze všech whisky je králem slad, ze všech králů vládne Glenfarclas“, což je nadčasový kompliment, který si rodina dodnes váží. V současnosti výrobu zajišťuje malý, ale jedinečně zkušený produkční tým, který pozorně sleduje výrobu Glenfarclas a drží se stejných řemeslnických metod, které se předávají již po staletí.

Glenfarclas 17YO
Vynikající 17 letá whisky Glenfarclas vyniká bohatou chutí po sherry, velkým charakterem a hloubkou, přesně to, co jsme od lihovaru očekávali. Vůně je složitá a sofistikovaná s tóny máslového karamelu, sladkých slupek s náznakem rašeliny. Chuť je plná a bohatá s hřejivým muškátovým oříškem, ovocem, skořicí a smíšenými slupkami. Závěr je dlouhý, kořeněný a sladký s jemným náznakem kouře.