Emperor Deep Blue Edition Palo Cortado Sherry Cask Finish 13y 0,7l 40% L.E.

3425,00 

Katalogové číslo: 3443210001905 Kategorie: , Štítek:

Co je Emperor Deep Blue Edition Palo Cortado Sherry Cask Finish 13y 0,7l 40% L.E. ❓

„ Deep Blue Edition “
Edice, v jejímž rámci bylo vyrobeno 1250 lahví rumu ,, Palo Cortado Sherry Finish “ a 1250 lahví rumu ,, Chateau Pape Clément Finish “. Láhve se 6 měsíců nacházely hluboko pod mořem ve francouzské Bretani. Rum zrál v podvodném sklepě v hloubce 60 metrů téměř v úplné tmě při konstantní teplotě 11 ° C – 13 ° C s maximální vlhkostí, nepřítomností kyslíku a tlakem 7 barů, což je sedminásobek atmosférického tlaku. Před ponořením do moře rum prošel sudy Palo Cortado, ve kterých 6 měsíců zrál. Elegantní a rafinovaný zážitek s jemnými tóny vanilky, karamelizovaného ovoce a sherry. Deep Blue ztělesňuje dokonalou chuť a rovnováhu.
 
Od ostatních rumů vyzrávání ve sklepích se odlišuje tím, že prokazuje čisté a pozoruhodné senzorické a chemické vlastnosti: vyšší aromatickou a ovocnou svěžest, větší rovnováhu a kulatost, menší kyselost a rafinovanější zachování svých podstatných vlastností.
 
Tato metoda stárnutí nabízí Emperoru další příležitost k odlišení výroby jedinečným a exkluzivním způsobem. Samotná láhev pokrytá mořskými usazeninami se stává obzvláště rozpoznatelnou a vypráví fascinující příběh plný emocí, moře a … rumu.
 
Emperor Deep Blue Edition Palo Cortado Sherry Finish
Tento vyvážený rum s ovocným aroma barvou připomíná leštěnou měď. Ve vůni je suchý a intenzivní, s náznaky zralého manga a bílých květů, ale postupně se rozvine do bohatších tónů medu a dubového dřeva. V chuti cítit snadno připálený třtinový cukr, kandované ovoce – zejména mango a broskve. Chuť postupně přechází do čerstvého sladkého pečiva umocnění starým dubem.