Žufánek Kdoulovica 45% 0,1l

149 

Zboží skladem

  • Hotovo Velké zásoby alkoholu
  • Hotovo Rychlá a bezpečná doprava
  • Hotovo Největší online prodejce 🍹
Katalogové číslo: 7153286b6ee6 Kategorie: Štítek:

Kdoulovica Žufánek 45%

Kdoule. To je netradiční a vzácné ovoce. Je ošklivé, tvrdé a neskutečně voňavé. Kdoule jsou bez zpracování nepoživatelné. Využívají se na marmelády a hlavně pálenky. Kdoulové pálenky jsou populární hlavně na Slovensku. 

Nepoddajné a na přípravu kvasu složité ovoce po destilaci ukáže svoji krásu. Chuťová kombinace jablka, hrušky a citrusů! Opravu, kdoulový olej předává pálence krásné citrusové tóny.

„Krásná ukázka toho, jak kouzelná je destilace.
Z něčeho, co nechcete jíst, dostanete to, co chcete pít.“

Martin Žufánek

Co je Kdoulovice❓

Kdoulovice je alkohol vyrobený z kdoulí. Toto ovoce bylo pěstováno v dávných časech a pak vymizelo, ale dnes je opět na výsluní. Svým tvarem trochu připomíná hrušky, ale je tvrdší. Proto pálenka z kdoulí není běžně dostání v obchodech, jen ve specializovaných podnicích, které vyrábějí lihoviny.

Výroba kdoulovice je náročnější, než u slivovice, protože kdoule mají tuhou slupku a až do dozrání nejsou moc chutné. Je potřeba nasbírat hodně zralé ovoce a vytvořit zákvas. Poté se zákvas destiluje a to třikrát. Nakonec se hotový destilát zředí na požadovaná procenta.

Co je Žufánek❓

Rodinný lihovar Žufánek leží v Boršicích u Blatnice v oblasti Bílých Karpat. Byl založen roku 2000 a vyrábí kvalitní destiláty, jejichž chuť směle konkuruje tradičním domácím pálenkám. Ovoce, ze kterého jsou destiláty páleny, roste ve vlastních ovocných sadech lihovaru a stromy jsou pěstovány v režimu ekologického zemědělství.